AI CRAFTS BUDAPEST
Tények, tőke, technológia:
Hol tart most az AI forradalom?
Meetup az AI implementáció és a digitális termékfejlesztés reális dilemmáiról
2024. szeptember 16. 18:00-20:30, Create26 (Budapest, Király utca 26.)
A Bobcats Coding csapatával egyedi szoftverfejlesztési projekteken dolgozunk 99%-ban külföldről érkező megrendeléseken. Budapest, Lisszabon, Boulder (Colorado, USA) állomások után az AI Crafts meetupsorozatunk újra Budapestre érkezik. Mert a helyzet változatlan:
Mindenki AI-t akar, mindenbe. De nem mindenki tudja, mihez kezdjen vele.
Digitális termékfejlesztési stúdióként első kézből tapasztaljuk az AI iránti megnövekedett érdeklődést ügyfeleink körében. Ugyanakkor azt is látjuk, hogy ezernyi félreértés és leegyszerűsítés övezi a témát. Ráadásul a generatív AI forradalom időben egybeesik az IT iparág részleges nemzetközi recessziós helyzetével is, ezért sokszor tényleg nehéz tisztán látni a pályán.
A Bobcats Coding csapatával minden negyedévben kutatási eszközökkel körbejárunk egy témát a generatív AI és a digitális termékfejlesztés területén. Szeptemberi eseményünkön bemutatjuk két legfrissebb esettanulmányunkat, melyekből kiderül, hogyan profitálhatunk abból, ha low-code, no-code és generatív AI eszközöket ötvözünk egymással, illetve prezentálunk egy olyan eszközt is, ami segíthet projektvezetőknek, senior designereknek és más döntéshozóknak meghatározni az optimális AI-ember egyensúlyt a tervezési és termékfejlesztési folyamataikban.
És miért teszünk a programba egy befektetői vitát, egy design process elemzés és egy technikai demó mellé? Kellemetlenül különbözőek, igaz? Azt tapasztaljuk, hogy ahhoz, hogy jó döntéseket hozhassunk egy digitális termékfejlesztés során a befektetői és a technológiai szempontokat egyszerre kell mélységében értenünk. Megígérjük, hogy az este egy pontján mindenki kicsit a komfortzónáján kívül lesz. De ez így lesz jól.:)
ELŐADÓK
PROGRAM
AI befektetői szemmel – Fireside chat
Jut ebből a tortából Kelet-Európába is?
Az AI befektetések 2016 óta folyamatosan növekednek, ami már nem csupán egy múló hype, hanem az üzleti világ új realitása. 2022 és 2023 között a generatív AI-ba irányuló befektetések megsokszorozódtak, elérve a 25 milliárd dolláros álomhatárt. De vajon meddig tarthat ez a szárnyalás? Milyen átalakuláson megy keresztül ennek az egésznek köszönhetően a befektetői piac? Európában és hazánkban is pörögnek az AI befektetések és termékfejlesztések, vagy minden, amiről beszélünk egyelőre inkább az USA-beli cégek játszótere?
AI fejlesztői szemmel – Előadás
Hogyan klónoztuk az X-et AI és low-code eszközökkel 3 hét alatt?
Vezető fejlesztőnk mutatja be, hogyan spórolhatunk időt és pénzt AI-eszközökkel egy olyan esettanulmányon keresztül, amiben arra kértük a fejlesztőcsapatunk egy tagját, hogy low-code, no-code és generatív AI eszközöket felhasználva építsen meg 3 hét alatt annyit az X/Twitter funkcionalitásából, amennyit csak tud. Ebben a kísérletben nemcsak a technológiai korlátokat volt lehetőségünk tesztelni, hanem a termékstratégiáról alkotott felfogásunkat is jelentősen befolyásolta. Meddig jutottunk el pontosan és mit tanultunk ebből az egészből a termékfejlesztésre vonatkozóan? Spoiler alert: nem azt, hogy már nem is kell többet programozókra költeni.
AI Product designer szemmel – Előadás
Szükség van-e még humán designerekre? Ha igen, akkor hogyan?
Sok dolog válik egyszerűbbé a design folyamatok terén az AI-nak köszönhetően, de abban is biztosak vagyunk, hogy nem mindent lehet és érdemes vele helyettesíteni. Design csapatunk UX tekintetében is kísérletezett AI eszközökkel, aminek eredményeként egy olyan jövőbiztos keretrendszert sikerült megalkotni, amivel leegyszerűsíthetőek bizonyos design folyamatok és növelhetjük a csapatunk hatékonyságát anélkül, hogy a minőség rovására menne. Ez a Design Automation Scale (DAS).
Nieder Jenő
PortfoLion
Balogh Petya
STRT
Fazekas Barbara
Bobcats Coding
Kökény Tamás
Bobcats Coding
Suhajda Gábor
Bobcats Coding
Időpont:
2024. szeptember 16.
18:00-20:30
Helyszín:
Create26
(Budapest, Király utca 26.)
MI AZ AZ AI CRAFTS?
2023 októberében indítottuk el az AI Crafts rendezvénysorozatot azzal a céllal, hogy egy közös, gyakorlatias, dinamikus platformot teremtsünk a termékfejlesztési területen dolgozó szakembereknek. Büszkék vagyunk arra, hogy lisszaboni, budapesti és USA-beli eseményeinken már több száz lelkes érdeklődő vett részt az üzleti és technológiai szektorokból. Bízunk benne, hogy te is velünk tartasz ebben az izgalmas közös tanulásban.
Biztosítsd a helyed mielőbb az AI Crafts eseményre és találkozzunk szeptember 16-án a Create26-ban!
Nagyon köszönjük, hogy ellátogattál az oldalunkra.
A 2024. szeptember 16-án esedékes rendezvényünkre már minden jegy elkelt, de sok szeretettel várunk a következőn! :)